Ημερίδα με θέμα: «Καταναλώνοντας υλικότητες: αντικείμενα, διαδρομές και ιστορίες» (15.1.2021)

Το Εργαστήριο Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης σε συνεργασία με το Λαογραφικό Μουσείο και Αρχείο του Τμήματος Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών συνδιοργανώνουν διαδικτυακά ημερίδα με θέμα: «Καταναλώνοντας υλικότητες: Αντικείμενα, διαδρομές και ιστορίες«.

Η ημερίδα περιλαμβάνει ομιλίες ειδικών επιστημόνων που αναδεικνύουν μια πaολυθεματική και πολυστρωματική συνομιλία της έννοιας της κατανάλωσης με τη χρήση και την επανάχρηση αντικειμένων.

Διεξάγεται διαδικτυακά την Παρασκευή 15.1.2021 στις 11.00 π.μ. και η παρακολούθησή της είναι ανοικτή στο κοινό μέσω Skype for Business ή Skype Meetings, στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Πρόγραμμα ημερίδας (αρχείο pdf)

Πλήρης ανακοίνωση από το  Εργαστήριο Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης