Δήλωση μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2021-22 (16.3-15.4.2022)

Οι δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο 2021-22 θα πραγματοποιηθούν μόνον ηλεκτρονικά στο διάστημα Τετάρτη, 16 Μαρτίου έως Παρασκευή, 15 Απριλίου 2022.

Κατά τη δήλωση μαθημάτων θα πρέπει να ληφθούν υπόψιν οι κανόνες που ισχύουν για το εαρινό εξάμηνο 2022.

Οι φοιτητές πρέπει να συνδεθούν στο σύστημα progress (χρησιμοποιώντας τους κωδικούς που έλαβαν από την Γραμματεία του Τμήματος) ώστε να υποβάλουν ηλεκτρονικά τη δήλωση, επιλέγοντας όσα μαθήματα εμφανίζονται και προσφέρονται στο εξάμηνό τους.

Σημαντικές παρατηρήσεις:

• Όλοι οι φοιτητές πρέπει υποχρεωτικά να υποβάλουν δήλωση μαθημάτων.
  • Για μάθηματα που δεν έχουν συμπεριληφθεί στη δήλωση μαθημάτων δεν επιτρέπεται:
    • η συμμετοχή στην εξέτασή τους και η καταχώρηση βαθμολογίας (δεν αποτελεί ευθύνη του διδάσκοντα ο έλεγχος για τη δήλωση μαθημάτων)
    • η δωρεάν παραλαβή συγγραμμάτων μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας «Εύδοξος».

Κατά τη διαδικασία ολοκλήρωσης της αίτησης ηλεκτρονικά, μπορείτε να λάβετε υποστήριξη με τηλεφωνική επικοινωνία μέσω των αριθμών: 2641074233, 2641074232.

Δεδομένου ότι δεν είναι δυνατή η υποβολή δήλωσης μαθημάτων εκπρόθεσμα, παρακαλούμε να φροντίσετε για την υποβολή της δήλωσης μαθημάτων σας αποκλειστικά εντός του διαστήματος από Τετάρτη, 16 Μαρτίου έως Παρασκευή, 15 Απριλίου 2022.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος