Ημέρα: 28 Φεβρουαρίου 2023

Σχετικά με ορκωμοσία προπτυχιακών φοιτητών 30 Μαρτίου 2023

(α) συμμετοχή στην τελετή ορκωμοσίας προπτυχιακών φοιτητών της 30ης Μαρτίου 2023: ανακοίωση [αρχείο pdf] | αίτηση συμμετοχής [αρχείο pdf] β) στην εγγραφή αποφοίτων στο Δίκτυο Αποφοίτων του Πανεπιστημίου Πατρών Alumni: αίτηση εγγραφής [αρχείο pdf] Από τη Γραμματεία του Τμήματος

ΠΜΣ «Ψηφιακή Πολιτιστική Κληρονομιά και Αρχαιολογία Τοπίου», Πανεπιστήμιο Κύπρου: προκήρυξη θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών

Δέκα (10) νέες θέσεις προκηρύχτηκαν για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών (MSc.) Ψηφιακή Πολιτιστική Κληρονομιά και Αρχαιολογία Τοπίου του Πανεπιστημίου Κύπρου. Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών προσφέρει ένα σύνολο διεπιστημονικών ακαδημαϊκών μαθημάτων στον τομέα της εφαρμογής των Τεχνολογιών Χωρικής Ανάλυσης και της Γεωπληροφορικής στον ευρύτερο τομέα των Ψηφιακών Ανθρωπιστικών Επιστημών. Το πρόγραμμα λειτουργεί ως μία διεπαφή μεταξύ τεχνολογιών αιχμής και των Ανθρωπιστικών...