Ημέρα: 12 Οκτωβρίου 2022

Αρχική / 2022 / Οκτώβριος / 12 (Τετάρτη)

Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων ΠΜΣ

Το Τμήμα Ιστορίας-Αρχαιολογίας δεν θα δεχθεί για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος μεταπτυχιακούς φοιτητές, διότι κατά τις γραπτές εξετάσεις ουδείς υποψήφιος κατάφερε να περάσει τη βάση. Ως εκ τούτου δεν θα πραγματοποιηθεί και η προφορική συνέντευξη, όπως ορίζει ο κανονισμός.

100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή – Διεθνές Συνέδριο του Πανεπιστημίου Πατρών, 14 και 15/10 στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο

Με αφορμή τη συμπλήρωση 100 ετών από τη Μικρασιατική Καταστροφή, το Πανεπιστήμιο Πατρών οργανώνει διήμερο διεθνές συνέδριο, με τη συμμετοχή κορυφαίων ειδικών από την Ελλάδα και το εξωτερικό. Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου θα παρουσιαστούν τα πρόσφατα πορίσματα της επιστημονικής έρευνας για διάφορες πτυχές και διαστάσεις της Μικρασιατικής Καταστροφής και των όσων προηγήθηκαν και ακολούθησαν...