Ημέρα: 31 Οκτωβρίου 2023

Αρχική / 2023 / Οκτώβριος / 31 (Τρίτη)

Τίτλος: Ανακοίνωση φροντιστηριακού μαθήματος – ενισχυτικής διδασκαλίας

Ανακοινώνεται προς τους φοιτητές του 1ου έτους του Τμήματος Ιστορίας-Αρχαιολογίας φροντιστηριακό μάθημα 2 ωρών (κάθε Τρίτη 12.00-14.00, αρχόμενο από 7/11/2023) με θεματικές: α) Δομολειτουργική ανάλυση κειμένων της αρχαίας ελληνικής γλώσσας και β) Εισαγωγή στη μεθοδολογία συγγραφής επιστημονικής εργασίας.   Ο διδάσκων Άγγελος Λυκουργιώτης, αποσπασμένος εκπ/κός στο Τμήμα Ιστορίας-Αρχαιολογίας

Αναβολή παράδοσης στο μάθημα Βυζαντινή Αρχαιολογία ΙΙ, Τετάρτη 1 Νοεμβρίου, ώρα 9-12

Λόγω έκτακτης υποχρέωσης της διδάσκουσας, η παράδοση αναβάλλεται για την επόμενη εβδομάδα. Ο χρόνος και τόπος του αναπληρωματικού μαθήματος θα ανακοινωθεί άμεσα.

Καθομολόγηση Διδακτόρων

Καθομολόγηση Διδακτόρων Η καθομολόγηση Διδακτόρων του  Τμήματος Ιστορίας – Αρχαιολογίας θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 21 Νοεμβρίου, στις 9,00, στο Αμφιθέατρο Ι-1, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο. Οι αιτήσεις για την καθομολόγηση θα γίνονται δεκτές αποκλειστικά και μόνο από την ηλεκτρονική πλατφόρμα του Πανεπιστημίου Πατρών https://eservice.upatras.gr/ από την Τετάρτη 01/11/2023 έως και την Δευτέρα 13/11/2023. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει...